 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Vishay / Vitramon  (VJ0603Y104KXXCW1BC)
Vishay / Vitramon VJ0603Y104KXXCW1BC
PartNo:
VJ0603Y104KXXCW1BC
Manufacturers: Vishay / Vitramon
Qty: 69352
Request Qty:
Description: Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0603 0.1uF 25volts X7R 10%
RoHS:Details
Capacitance:1 uF
Voltage Rating DC:6.3 V