 All Product > Capacitors > Ceramic Capacitors > Vishay / Roederstein  (WYO472MCMCF0KR)
Vishay / Roederstein WYO472MCMCF0KR
PartNo:
WYO472MCMCF0KR
Manufacturers: Vishay / Roederstein
Qty: 53843
Request Qty:
Description: Ceramic Disc Capacitors 4700pF 250V 20%
RoHS:Details
Product:Safety Ceramic Disc Capacitors
Capacitance:4700 pF
Tolerance:20%
Voltage Rating AC:440 V, 250 V
Voltage Rating DC:
Dielectric:Y5U
Case Diameter:12 mm
Lead Spacing:7.5 mm