Rubycon (100MU104MB23225)
PartNo:
100MU104MB23225
Manufacturers:
Rubycon
Qty:
100
Request Qty:
Description:
CAP 0.1UF 100V 3225
Product Information:
Minimum Quantity :
1
Packaging:
Bulk
Series:
ECQ-UL
Capacitance:
0.012μF
Tolerance:
±20%
Voltage Rating - AC:
275V
Voltage Rating - DC:
Dielectric Material:
Polyester, Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance):
Operating Temperature:
-40°C ~ 100°C
Mounting Type:
Through Hole
Package / Case:
Radial
Size / Dimension:
0.591" L x 0.197" W (15.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):
0.472" (12.00mm)
Termination:
PC Pins
Lead Spacing:
0.492" (12.50mm)