 All Product > Capacitors > Film Capacitors > Rubycon  (25MU684MA23216)
Rubycon 25MU684MA23216
PartNo:
25MU684MA23216
Request Qty:
Description: CAP 0.68UF 25V 3216
Packaging:Bulk
Series:ECQ-E(F)
Capacitance:0.056μF
Tolerance:±5%
Voltage Rating - AC:-
Voltage Rating - DC:250V
Dielectric Material:Polyester, Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance):-
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:Radial
Size / Dimension:0.406" L x 0.189" W (10.30mm x 4.80mm)
Height - Seated (Max):0.350" (8.90mm)
Termination:PC Pins
Lead Spacing:0.295" (7.50mm)