 All Product > Capacitors > Film Capacitors > Rubycon  (450MPK474J)
Rubycon 450MPK474J
PartNo:
450MPK474J
Manufacturers: Rubycon
Qty: 2534
Request Qty:
Description: CAP FILM 0.47UF 450VDC RADIAL
Product Information:
Minimum Quantity :1
Packaging:Cut Tape (CT) Alternate Packaging
Series:PML CAP, ST
Capacitance:22μF
Tolerance:±20%
Voltage Rating - AC:-
Voltage Rating - DC:16V
Dielectric Material:Acrylic, Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance):-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:2220 (5750 Metric)
Size / Dimension:0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):0.102" (2.60mm)