Rubycon (50MU684MB23225)
PartNo:
50MU684MB23225
Manufacturers:
Rubycon
Qty:
100
Request Qty:
Description:
CAP 0.68UF 50V 3225
Product Information:
Minimum Quantity :
1
Packaging:
Bulk
Series:
ECW-F(L)
Capacitance:
0.062μF
Tolerance:
±5%
Voltage Rating - AC:
Voltage Rating - DC:
630V
Dielectric Material:
Polypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance):
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Mounting Type:
Through Hole
Package / Case:
Radial
Size / Dimension:
0.610" L x 0.280" W (15.50mm x 7.10mm)
Height - Seated (Max):
0.512" (13.00mm)
Termination:
PC Pins
Lead Spacing:
0.492" (12.50mm)