 All Product > Capacitors > Film Capacitors > Rubycon  (63MU474MB23225)
Rubycon 63MU474MB23225
PartNo:
63MU474MB23225
Manufacturers: Rubycon
Qty: 100
Request Qty:
Description: CAP 0.47UF 63V 3225
Product Information:
Minimum Quantity :
Packaging:Cut Tape (CT) Alternate Packaging
Series:ECH-U(X)
Capacitance:0.018μF
Tolerance:±5%
Voltage Rating - AC:-
Voltage Rating - DC:10V
Dielectric Material:Polyphenylene Sulfide (PPS)
ESR (Equivalent Series Resistance):-
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):0.035" (0.90mm)