 All Product > Capacitors > Film Capacitors > Rubycon  (63ST224MA23216)
Rubycon 63ST224MA23216
PartNo:
63ST224MA23216
Manufacturers: Rubycon
Qty: 1366
Request Qty:
Description: CAP FILM 0.22UF 63VDC 1206
Product Information:
Minimum Quantity :
Packaging:Bulk
Series:ECQ-M
Capacitance:0.056μF
Tolerance:±10%
Voltage Rating - AC:-
Voltage Rating - DC:400V
Dielectric Material:Polyester
ESR (Equivalent Series Resistance):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:Radial
Size / Dimension:0.906" L x 0.335" W (23.00mm x 8.50mm)
Height - Seated (Max):0.610" (15.50mm)
Termination:PC Pins
Lead Spacing:0.709" (18.00mm)