 All Product > Capacitors > Film Capacitors > Rubycon  (63ST225MD15750)
Rubycon 63ST225MD15750
PartNo:
63ST225MD15750
Manufacturers: Rubycon
Qty: 814
Request Qty:
Description: CAP FILM 2.2UF 63VDC 2220
Product Information:
Minimum Quantity :
Packaging:Bulk
Series:YX
Capacitance:0.12μF
Tolerance:±5%
Voltage Rating - AC:-
Voltage Rating - DC:100V
Dielectric Material:Polyester
ESR (Equivalent Series Resistance):-
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:Radial
Size / Dimension:0.492" L x 0.236" W (12.50mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max):0.610" (15.50mm)
Termination:PC Pins
Lead Spacing:0.394" (10.00mm)