 All Product > Capacitors > Mica Capacitors > Cornell Dubilier  (CD10CD100JO3F)
Cornell Dubilier CD10CD100JO3F
PartNo:
CD10CD100JO3F
Manufacturers: Cornell Dubilier
Qty: 598
Request Qty:
Description: Mica Capacitors 10pF 500V +/-5%
RoHS:Details
Termination Style:Radial
Capacitance:10 pF
Voltage Rating:500 V
Tolerance:0.05
Temperature Coefficient:200 PPM / C
Case Length:9.1 mm
Case Width:4.8 mm
Case Height:8.4 mm