 All Product > Capacitors > Mica Capacitors > Cornell Dubilier  (CD10CD120JO3F)
Cornell Dubilier CD10CD120JO3F
PartNo:
CD10CD120JO3F
Manufacturers: Cornell Dubilier
Qty: 172
Request Qty:
Description: Mica Capacitors 12pF 500V +/-5%
RoHS:Details
Termination Style:Radial
Capacitance:12 pF
Voltage Rating:500 V
Tolerance:0.05
Temperature Coefficient:200 PPM / C
Case Length:0.36 in
Case Width:0.19 in
Case Height:0.33 in