 All Product > Capacitors > Mica Capacitors > Cornell Dubilier  (CD10CD150JO3)
Cornell Dubilier CD10CD150JO3
PartNo:
CD10CD150JO3
Manufacturers: Cornell Dubilier
Qty: 170
Request Qty:
Description: Mica Capacitors MICA 15PF500VJ
Product Information:
RoHS:No
Termination Style:Radial
Capacitance:15 pF
Voltage Rating:500 V
Tolerance:0.05
Temperature Coefficient:200 PPM / C
Case Length:9.1 mm
Case Width:4.8 mm
Case Height:8.4 mm