 All Product > Capacitors > Mica Capacitors > Cornell Dubilier  (CD10ED500JO3)
Cornell Dubilier CD10ED500JO3
PartNo:
CD10ED500JO3
Manufacturers: Cornell Dubilier
Qty: 344
Request Qty:
Description: Mica Capacitors 500Volts
Product Information:
RoHS:No
Termination Style:Radial
Capacitance:50 pF
Voltage Rating:500 V
Tolerance:0.05
Temperature Coefficient:- 20 PPM / C, + 100 PPM / C
Case Length:9.4 mm
Case Width:4.8 mm
Case Height:8.6 mm