 All Product > Capacitors > Mica Capacitors > Cornell Dubilier  (CD10ED500JO3F)
Cornell Dubilier CD10ED500JO3F
PartNo:
CD10ED500JO3F
Manufacturers: Cornell Dubilier
Qty: 79
Request Qty:
Description: Mica Capacitors 50pF 500V +/-5%
RoHS:Details
Termination Style:Radial
Capacitance:50 pF
Voltage Rating:500 V
Tolerance:0.05
Temperature Coefficient:- 20 PPM / C, + 100 PPM / C
Case Length:9.4 mm
Case Width:4.8 mm
Case Height:8.6 mm