 All Product > Capacitors > Mica Capacitors > Cornell Dubilier  (CD10ED560GO3F)
Cornell Dubilier CD10ED560GO3F
PartNo:
CD10ED560GO3F
Manufacturers: Cornell Dubilier
Qty: 50
Request Qty:
Description: Mica Capacitors 56pF 500V +/-2%
RoHS:Details
Termination Style:Radial
Capacitance:56 pF
Voltage Rating:500 V