 All Product > Capacitors > Mica Capacitors > Cornell Dubilier  (CD10ED820JO3F)
Cornell Dubilier CD10ED820JO3F
PartNo:
CD10ED820JO3F
Manufacturers: Cornell Dubilier
Qty: 200
Request Qty:
Description: Mica Capacitors 82pF 500V +/-5%
RoHS:Details
Termination Style:Radial
Capacitance:82 pF
Voltage Rating:500 V
Tolerance:0.05
Temperature Coefficient:- 20 PPM / C, + 100 PPM / C
Case Length:0.37 in
Case Width:0.2 in
Case Height:0.35 in