 All Product > Capacitors > Mica Capacitors > Cornell Dubilier  (CD10FD101JO3F)
Cornell Dubilier CD10FD101JO3F
PartNo:
CD10FD101JO3F
Manufacturers: Cornell Dubilier
Qty: 96
Request Qty:
Description: Mica Capacitors 100pF 500V +/-5%
RoHS:Details
Termination Style:Radial
Capacitance:100 pF
Voltage Rating:500 V
Tolerance:0.05
Temperature Coefficient:0 PPM / C, 70 PPM / C
Case Length:0.37 in
Case Width:5.1 mm
Case Height:0.35 in