 All Product > Capacitors > Mica Capacitors > Cornell Dubilier  (CD10FD121JO3F)
Cornell Dubilier CD10FD121JO3F
PartNo:
CD10FD121JO3F
Manufacturers: Cornell Dubilier
Qty: 158
Request Qty:
Description: Mica Capacitors 120pF 500V +/-5%
RoHS:Details
Termination Style:Radial
Capacitance:120 pF
Voltage Rating:500 V
Tolerance:0.05
Temperature Coefficient:0 PPM / C, 70 PPM / C
Case Length:0.38 in
Case Width:0.2 in
Case Height:0.35 in