 All Product > Capacitors > Mica Capacitors > Cornell Dubilier  (CD10FD151JO3F)
Cornell Dubilier CD10FD151JO3F
PartNo:
CD10FD151JO3F
Manufacturers: Cornell Dubilier
Qty: 411
Request Qty:
Description: Mica Capacitors 150pF 500V +/-5%
RoHS:Details
Termination Style:Radial
Capacitance:150 pF
Voltage Rating:500 V
Tolerance:0.05
Temperature Coefficient:0 PPM / C, 70 PPM / C
Case Length:9.7 mm
Case Width:5.3 mm
Case Height:9.1 mm