 All Product > Capacitors > Mica Capacitors > Cornell Dubilier  (CD10FD201JO3)
Cornell Dubilier CD10FD201JO3
PartNo:
CD10FD201JO3
Manufacturers: Cornell Dubilier
Qty: 97
Request Qty:
Description: Mica Capacitors 500V 200pF 5%
Product Information:
RoHS:No
Termination Style:Radial
Capacitance:200 pF
Voltage Rating:500 V
Tolerance:0.05
Temperature Coefficient:0 PPM / C, 70 PPM / C
Case Length:9.9 mm
Case Width:5.3 mm
Case Height:9.4 mm