 All Product > Capacitors > Mica Capacitors > Cornell Dubilier  (CD15CD100DO3)
Cornell Dubilier CD15CD100DO3
PartNo:
CD15CD100DO3
Manufacturers: Cornell Dubilier
Qty: 572
Request Qty:
Description: Mica Capacitors MICA 10PF500VD
Product Information:
RoHS:No
Termination Style:Radial
Capacitance:10 pF
Voltage Rating:500 V
Tolerance:
Temperature Coefficient:200 PPM / C
Case Length:11.4 mm
Case Width:4.3 mm
Case Height:9.1 mm