 All Product > Capacitors > Mica Capacitors > Cornell Dubilier  (CD15CD150JO3)
Cornell Dubilier CD15CD150JO3
PartNo:
CD15CD150JO3
Manufacturers: Cornell Dubilier
Qty: 261
Request Qty:
Description: Mica Capacitors MICA 15PF500VJ
Termination Style:Radial
Capacitance:15 pF
Voltage Rating:500 V
Tolerance:0.05
Temperature Coefficient:200 PPM / C
Case Length:11.4 mm
Case Width:4.3 mm
Case Height:9.1 mm