 All Product > Capacitors > Mica Capacitors > Cornell Dubilier  (CD15CD180JO3F)
Cornell Dubilier CD15CD180JO3F
PartNo:
CD15CD180JO3F
Manufacturers: Cornell Dubilier
Qty: 545
Request Qty:
Description: Mica Capacitors 18pF 500V +/-5%
RoHS:Details
Termination Style:Radial
Capacitance:18 pF
Voltage Rating:500 V
Tolerance:0.05
Temperature Coefficient:200 PPM / C
Case Length:11.4 mm
Case Width:4.3 mm
Case Height:9.1 mm