 All Product > Capacitors > Mica Capacitors > Cornell Dubilier  (CD15ED220DO3F)
Cornell Dubilier CD15ED220DO3F
PartNo:
CD15ED220DO3F
Manufacturers: Cornell Dubilier
Qty: 207
Request Qty:
Description: Mica Capacitors 22pF 500V +/-0.5pF
RoHS:Details
Termination Style:Radial
Capacitance:22 pF
Voltage Rating:500 V
Tolerance:
Temperature Coefficient:
Case Length:11.4 mm
Case Width:4.3 mm
Case Height:9.1 mm