 All Product > Capacitors > Mica Capacitors > Cornell Dubilier  (CD15ED390JO3)
Cornell Dubilier CD15ED390JO3
PartNo:
CD15ED390JO3
Manufacturers: Cornell Dubilier
Qty: 154
Request Qty:
Description: Mica Capacitors MICA 39PF 500VJ
Product Information:
RoHS:No
Termination Style:Radial
Capacitance:39 pF
Voltage Rating:500 V
Tolerance:0.05
Temperature Coefficient:- 20 PPM / C, + 100 PPM / C
Case Length:11.4 mm
Case Width:4.3 mm
Case Height:9.1 mm