 All Product > Capacitors > Mica Capacitors > Cornell Dubilier  (CD15ED470JO3)
Cornell Dubilier CD15ED470JO3
PartNo:
CD15ED470JO3
Manufacturers: Cornell Dubilier
Qty: 107
Request Qty:
Description: Mica Capacitors MICA 47PF500VJ
Product Information:
RoHS:No
Termination Style:Radial
Capacitance:47 pF
Voltage Rating:500 V
Tolerance:0.05
Temperature Coefficient:- 20 PPM / C, + 100 PPM / C
Case Length:11.4 mm
Case Width:4.3 mm
Case Height:9.1 mm