 All Product > Capacitors > Mica Capacitors > Cornell Dubilier  (CD15ED620FO3F)
Cornell Dubilier CD15ED620FO3F
PartNo:
CD15ED620FO3F
Manufacturers: Cornell Dubilier
Qty: 116
Request Qty:
Description: Mica Capacitors 62pF 500V +/-1%
RoHS:Details
Termination Style:Radial
Capacitance:62 pF
Voltage Rating:500 V
Tolerance:0.01
Temperature Coefficient:- 20 PPM / C, + 100 PPM / C
Case Length:11.4 mm
Case Width:4.3 mm
Case Height:9.1 mm