 All Product > Capacitors > Mica Capacitors > Cornell Dubilier  (CD15ED750JO3F)
Cornell Dubilier CD15ED750JO3F
PartNo:
CD15ED750JO3F
Manufacturers: Cornell Dubilier
Qty: 215
Request Qty:
Description: Mica Capacitors 75pF 500V +/-5%
RoHS:Details
Termination Style:Radial
Capacitance:75 pF
Voltage Rating:500 V
Tolerance:0.05
Temperature Coefficient:- 20 PPM / C, + 100 PPM / C
Case Length:11.4 mm
Case Width:4.6 mm
Case Height:9.1 mm