 All Product > Capacitors > Mica Capacitors > Cornell Dubilier  (CD15FA102FO3F)
Cornell Dubilier CD15FA102FO3F
PartNo:
CD15FA102FO3F
Manufacturers: Cornell Dubilier
Qty: 87
Request Qty:
Description: Mica Capacitors 1000pF 100V +/-1%
RoHS:Details
Termination Style:Radial
Capacitance:1000 pF
Voltage Rating:100 V
Tolerance:0.01
Temperature Coefficient:0 PPM / C, 70 PPM / C
Case Length:12.2 mm
Case Width:5.8 mm
Case Height:10.2 mm