 All Product > Capacitors > Mica Capacitors > Cornell Dubilier  (CD15FC681FO3F)
Cornell Dubilier CD15FC681FO3F
PartNo:
CD15FC681FO3F
Manufacturers: Cornell Dubilier
Qty: 136
Request Qty:
Description: Mica Capacitors 680pF 300V +/-1%
RoHS:Details
Termination Style:Radial
Capacitance:680 pF
Voltage Rating:300 V
Tolerance:0.01
Temperature Coefficient:0 PPM / C, 70 PPM / C
Case Length:0.47 in
Case Width:0.21 in
Case Height:0.39 in