 All Product > Capacitors > Mica Capacitors > Cornell Dubilier  (CD15FC681JO3F)
Cornell Dubilier CD15FC681JO3F
PartNo:
CD15FC681JO3F
Manufacturers: Cornell Dubilier
Qty: 140
Request Qty:
Description: Mica Capacitors 680pF 300V +/-5%
RoHS:Details
Termination Style:Radial
Capacitance:680 pF
Voltage Rating:300 V
Tolerance:0.05
Temperature Coefficient:0 PPM / C, 70 PPM / C
Case Length:11.9 mm
Case Width:5.3 mm
Case Height:9.9 mm