 All Product > Capacitors > Mica Capacitors > Cornell Dubilier  (CD15FD101GO3)
Cornell Dubilier CD15FD101GO3
PartNo:
CD15FD101GO3
Manufacturers: Cornell Dubilier
Qty: 126
Request Qty:
Description: Mica Capacitors 100pF 500V 2%
Product Information:
RoHS:No
Termination Style:Radial
Capacitance:100 pF
Voltage Rating:500 V
Tolerance:0.02
Temperature Coefficient:0 PPM / C, 70 PPM / C
Case Length:11.7 mm
Case Width:4.6 mm
Case Height:9.1 mm