 All Product > Capacitors > Mica Capacitors > Cornell Dubilier  (CD15FD101JO3)
Cornell Dubilier CD15FD101JO3
PartNo:
CD15FD101JO3
Manufacturers: Cornell Dubilier
Qty: 1028
Request Qty:
Description: Mica Capacitors MICA 100PF500VJ
Product Information:
RoHS:No
Termination Style:Radial
Capacitance:100 pF
Voltage Rating:500 V
Tolerance:0.05
Temperature Coefficient:0 PPM / C, 70 PPM / C
Case Length:11.7 mm
Case Width:4.6 mm
Case Height:9.1 mm