 All Product > Capacitors > Mica Capacitors > Cornell Dubilier  (CD15FD151JO3)
Cornell Dubilier CD15FD151JO3
PartNo:
CD15FD151JO3
Manufacturers: Cornell Dubilier
Qty: 280
Request Qty:
Description: Mica Capacitors MICA 150PF500VJ
Product Information:
RoHS:No
Termination Style:Radial
Capacitance:150 pF
Voltage Rating:500 V
Tolerance:0.05
Temperature Coefficient:0 PPM / C, 70 PPM / C
Case Length:11.7 mm
Case Width:4.8 mm
Case Height:9.4 mm