 All Product > Capacitors > Mica Capacitors > Cornell Dubilier  (CD15FD161JO3)
Cornell Dubilier CD15FD161JO3
PartNo:
CD15FD161JO3
Manufacturers: Cornell Dubilier
Qty: 133
Request Qty:
Description: Mica Capacitors 160PF 500W 5%
Product Information:
RoHS:No
Termination Style:Radial
Capacitance:160 pF
Voltage Rating:500 V
Tolerance:0.05
Temperature Coefficient:0 PPM / C, 70 PPM / C
Case Length:11.7 mm
Case Width:4.8 mm
Case Height:9.4 mm