 All Product > Capacitors > Mica Capacitors > Cornell Dubilier  (CD15FD181GO3)
Cornell Dubilier CD15FD181GO3
PartNo:
CD15FD181GO3
Manufacturers: Cornell Dubilier
Qty: 155
Request Qty:
Description: Mica Capacitors 180pF 500V 2%
Product Information:
RoHS:No
Termination Style:Radial
Capacitance:180 pF
Voltage Rating:500 V
Tolerance:0.02
Temperature Coefficient:0 PPM / C, 70 PPM / C
Case Length:11.7 mm
Case Width:4.8 mm
Case Height:9.4 mm