 All Product > Capacitors > Mica Capacitors > Cornell Dubilier  (CD15FD201JO3F)
Cornell Dubilier CD15FD201JO3F
PartNo:
CD15FD201JO3F
Manufacturers: Cornell Dubilier
Qty: 223
Request Qty:
Description: Mica Capacitors 200pF 500V +/-5%
RoHS:Details
Termination Style:Radial
Capacitance:200 pF
Voltage Rating:500 V
Tolerance:0.05
Temperature Coefficient:0 PPM / C, 70 PPM / C
Case Length:11.7 mm
Case Width:4.8 mm
Case Height:9.7 mm