 All Product > Capacitors > Mica Capacitors > Cornell Dubilier  (CD15FD221FO3F)
Cornell Dubilier CD15FD221FO3F
PartNo:
CD15FD221FO3F
Manufacturers: Cornell Dubilier
Qty: 2776
Request Qty:
Description: Mica Capacitors 220pF 500V +/-1%
RoHS:Details
Termination Style:Radial
Capacitance:220 pF
Voltage Rating:500 V
Tolerance:0.01
Temperature Coefficient:0 PPM / C, 70 PPM / C
Case Length:11.7 mm
Case Width:5.1 mm
Case Height:9.7 mm