 All Product > Capacitors > Mica Capacitors > Cornell Dubilier  (CD15FD221JO3)
Cornell Dubilier CD15FD221JO3
PartNo:
CD15FD221JO3
Manufacturers: Cornell Dubilier
Qty: 530
Request Qty:
Description: Mica Capacitors MICA 220PF500VJ
Product Information:
RoHS:No
Termination Style:Radial
Capacitance:220 pF
Voltage Rating:500 V
Tolerance:0.05
Temperature Coefficient:0 PPM / C, 70 PPM / C
Case Length:11.7 mm
Case Width:0.2 in
Case Height:9.7 mm