 All Product > Capacitors > Mica Capacitors > Cornell Dubilier  (CD15FD251GO3)
Cornell Dubilier CD15FD251GO3
PartNo:
CD15FD251GO3
Manufacturers: Cornell Dubilier
Qty: 181
Request Qty:
Description: Mica Capacitors 250pF 500V 2%
Product Information:
RoHS:No
Termination Style:Radial
Capacitance:250 pF
Voltage Rating:500 V
Tolerance:0.02
Temperature Coefficient:0 PPM / C, 70 PPM / C
Case Length:11.9 mm
Case Width:5.3 mm
Case Height:9.9 mm