 All Product > Capacitors > Mica Capacitors > Cornell Dubilier  (CD15FD271GO3F)
Cornell Dubilier CD15FD271GO3F
PartNo:
CD15FD271GO3F
Manufacturers: Cornell Dubilier
Qty: 112
Request Qty:
Description: Mica Capacitors 270pF 500V +/-2%
RoHS:Details
Termination Style:Radial
Capacitance:270 pF
Voltage Rating:500 V
Tolerance:0.02
Temperature Coefficient:0 PPM / C, 70 PPM / C
Case Length:11.9 mm
Case Width:5.3 mm
Case Height:9.9 mm