 All Product > Capacitors > Mica Capacitors > Cornell Dubilier  (CD15FD361JO3F)
Cornell Dubilier CD15FD361JO3F
PartNo:
CD15FD361JO3F
Manufacturers: Cornell Dubilier
Qty: 140
Request Qty:
Description: Mica Capacitors 360pF 500V +/-5%
RoHS:Details
Termination Style:Radial
Capacitance:360 pF
Voltage Rating:500 V
Tolerance:0.05
Temperature Coefficient:0 PPM / C, 70 PPM / C
Case Length:0.47 in
Case Width:0.21 in
Case Height:0.39 in