 All Product > Capacitors > Mica Capacitors > Cornell Dubilier  (CD15FD471JO3)
Cornell Dubilier CD15FD471JO3
PartNo:
CD15FD471JO3
Manufacturers: Cornell Dubilier
Qty: 999
Request Qty:
Description: Mica Capacitors MICA 470PF500VJ
Product Information:
RoHS:No
Termination Style:Radial
Capacitance:470 pF
Voltage Rating:500 V
Tolerance:0.05
Temperature Coefficient:0 PPM / C, 70 PPM / C
Case Length:11.9 mm
Case Width:5.6 mm
Case Height:10.2 mm