 All Product > Capacitors > Mica Capacitors > Cornell Dubilier  (CD16FD121JO3)
Cornell Dubilier CD16FD121JO3
PartNo:
CD16FD121JO3
Manufacturers: Cornell Dubilier
Qty: 178
Request Qty:
Description: Mica Capacitors 120pF 500V +/-5%
Product Information:
RoHS:No
Termination Style:Radial
Capacitance:120 pF
Voltage Rating:500 V
Tolerance:0.05
Temperature Coefficient:
Case Length:10.9 mm
Case Width:3.8 mm
Case Height:11.7 mm