 All Product > Capacitors > Mica Capacitors > Cornell Dubilier  (CD16FD271JO3)
Cornell Dubilier CD16FD271JO3
PartNo:
CD16FD271JO3
Manufacturers: Cornell Dubilier
Qty: 133
Request Qty:
Description: Mica Capacitors 270pF 500V +/-5%
Product Information:
RoHS:No
Termination Style:Radial
Capacitance:270 pF
Voltage Rating:500 V
Tolerance:0.05
Temperature Coefficient:
Case Length:11.4 mm
Case Width:4.1 mm
Case Height:11.9 mm