Cornell Dubilier (CD16FD272JO3)
PartNo:
CD16FD272JO3
Qty:
145
Request Qty:
Description:
Mica Capacitors 2700pF 500V +/-5%
Capacitance:
2700 pF
Voltage Rating:
500 V
Case Length:
11.9 mm
Case Width:
6.4 mm
Case Height:
13.2 mm