 All Product > Capacitors > Mica Capacitors > Cornell Dubilier  (CD17CD120JO3)
Cornell Dubilier CD17CD120JO3
PartNo:
CD17CD120JO3
Manufacturers: Cornell Dubilier
Qty: 300
Request Qty:
Description: Mica Capacitors 12pF 500V +/-5%
Termination Style:Radial
Capacitance:12 pF
Voltage Rating:500 V
Tolerance:0.05
Temperature Coefficient:
Case Length:11.4 mm
Case Width:4.3 mm
Case Height:9.1 mm