Cornell Dubilier (CD17ED430JO3)
PartNo:
CD17ED430JO3
Manufacturers:
Cornell Dubilier
Qty:
293
Request Qty:
Description:
Mica Capacitors 43pF 500V +/-5%
RoHS:
No
Termination Style:
Radial
Capacitance:
43 pF
Voltage Rating:
500 V
Tolerance:
0.05
Temperature Coefficient:
Case Length:
11.4 mm
Case Width:
4.3 mm
Case Height:
9.1 mm