 All Product > Capacitors > Mica Capacitors > Cornell Dubilier  (CD17ED750JO3)
Cornell Dubilier CD17ED750JO3
PartNo:
CD17ED750JO3
Manufacturers: Cornell Dubilier
Qty: 97
Request Qty:
Description: Mica Capacitors 75pF 500V +/-5%
Product Information:
RoHS:No
Termination Style:Radial
Capacitance:75 pF
Voltage Rating:500 V
Tolerance:0.05
Temperature Coefficient:
Case Length:11.4 mm
Case Width:4.6 mm
Case Height:9.1 mm