 All Product > Capacitors > Mica Capacitors > Cornell Dubilier  (CD17FD221JO3F)
Cornell Dubilier CD17FD221JO3F
PartNo:
CD17FD221JO3F
Manufacturers: Cornell Dubilier
Qty: 99
Request Qty:
Description: Mica Capacitors 220pF 500V +/-5%
RoHS:Details
Termination Style:Radial
Capacitance:220 pF
Voltage Rating:500 V
Tolerance:0.05
Temperature Coefficient:
Case Length:11.7 mm
Case Width:5.1 mm
Case Height:9.7 mm